Підготовка вчителя до викладання теми курсу математики
Лектор: Федченко Л.Я.
Після вивчення змістового модуля Ви зможете:
- використовувати державні вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учнів;
- узагальнювати навчальний матеріал за змістовими лініями;
- планувати навчальний матеріал за профілями навчання;
- мотивувати вибір методів уроку;
- складати календарно-тематичне планування відповідно вимогам нової програми;
- складати конспект уроку та презентацію до нього;
- проводити уроки з формуванням в учнів необхідних компетенцій;
- проводити самоаналіз уроку.
Примітка. При розробці уроку визначайте його тему, цілі, тип, зміст, методи і засоби навчання, послідовність і тривалість його етапів, дидактичні матеріали, використовувані для засвоєння, перевірки і корекції знань і умінь, організація різноманітних видів навчальної діяльності. Всі ці відомості оформляйте у вигляді плану-конспекту уроку.
Зразковий перелік відомостей, що включаються в план-конспект уроку:
Дата проведення, тип заняття.
Тема уроку.
Дидактичні, виховні і розвивальні цілі.
Перелік наочних засобів, роздаткових матеріалів, методичної літератури, технічних засобів навчання.
Структура уроку (зміст, методи навчання, зразкова тривалість кожного етапу уроку, дидактичні матеріали, що намічаються для засвоєння, перевірки і корекції знань і умінь).
Опис ходу уроку.
Лектор: Федченко Л.Я.
Після вивчення змістового модуля Ви зможете:
- використовувати державні вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учнів;
- узагальнювати навчальний матеріал за змістовими лініями;
- планувати навчальний матеріал за профілями навчання;
- мотивувати вибір методів уроку;
- складати календарно-тематичне планування відповідно вимогам нової програми;
- складати конспект уроку та презентацію до нього;
- проводити уроки з формуванням в учнів необхідних компетенцій;
- проводити самоаналіз уроку.
Завдання до виконання:
Проаналізуйте свої розробки уроків.
У коментарі до повідомлення надайте початок плану-конспекту уроку (до опису ходу уроку)
Зразковий перелік відомостей, що включаються в план-конспект уроку:
Дата проведення, тип заняття.
Тема уроку.
Дидактичні, виховні і розвивальні цілі.
Перелік наочних засобів, роздаткових матеріалів, методичної літератури, технічних засобів навчання.
Структура уроку (зміст, методи навчання, зразкова тривалість кожного етапу уроку, дидактичні матеріали, що намічаються для засвоєння, перевірки і корекції знань і умінь).
Опис ходу уроку.
Тема. Розв’язування вправ на всі дії зі звичайними дробами. Розв’язування текстових задач.
ОтветитьУдалитьМета:
• навчальна: продовжити формувати вміння та навички учнів розв’язувати текстові задачі та приклади на всі дії зі звичайними дробами; підготувати учнів до контрольної роботи;
• розвивальна: розвивати здатність правильно і лаконічно висловлювати свою думку, міркування, встановлювати зв’язки; розвивати культуру мовлення учнів, інтерес до предмета; формувати вміння аналізувати, обґрунтовувати відповідь; розвивати компетентність учнів на уроці;
• виховна: виховувати відповідальне ставлення до навчання; інтерес до нових знань і прагнення їх набувати; виховувати толерантність, старанність, охайність, дружбу.
Тип уроку: комбінований.
Методи навчання: робота в парах, групах, експрес-опитування, тест, рефлексія.
Обладнання: плакати та листівки з висловлюваннями про математику; картки із завданнями; кубик з запитаннями; сигнальні картки; малюнки для рефлексії.
Девіз уроку: «Щоб дійти до мети, треба насамперед йти» (Оноре де Бальзак)
ХІД УРОКУ...
Дата проведення : 15.10.2014
ОтветитьУдалитьТема : Додавання і віднімання звичайних дробів з різними знаменниками.
Мета :
- навчальна: на основі вмінь додавати і віднімати дроби з одинаковими знаменниками та зводити дроби до НСЗ, сформувати уявлення про алгоритм додавання і віднімання дробів з різними знаменниками;
- розвивальна: розвивати логічне мислення;
- виховна: виховувати відповідальне ставлення до навчання, старанність, охайність.
Тип уроку: комбінований.
Методи і засоби навчання : пояснювально-ілюстративний, репродуктивний.
Дидактичні матеріали , технічні засоби : опорний конспект з теорії та прикладами для розв'язання і домашнім завданням, на аркуші для кожного учня, інтерактивна дошка.
Хід урока.....
Дата проведення : 16.10.2014
ОтветитьУдалитьТема : Додавання і віднімання звичайних дробів з різними знаменниками.
Мета :
- навчальна: продовжити роботу з формування вмінь застосовувати алгоритми додавання і віднімання дробів з різними знаменниками у більш складних ситуаціях.
- розвивальна: розвивати пам'ять, увагу.
- виховна: виховувати відповідальне ставлення до навчання, старанність, охайність.
Тип уроку: урок застосування знань і уміння.
Методи і засоби навчання : пояснювально-ілюстративний, репродуктивний.
Дидактичні матеріали , технічні засоби : опорний конспект з теорії та прикладами для розв'язання і домашнім завданням, на аркуші для кожного учня, інтерактивна дошка, картки для перевірки засвоення знань попереднього уроку у вигляді тестових завдань.
Хід урока.....
Дата проведення : 17.10.2014
ОтветитьУдалитьТема : Додавання і віднімання звичайних дробів з різними знаменниками.
Мета :
- навчальна: продовжити роботу з відпрацювання навичок виконання додавання і віднімання дробів з різними знаменниками; відпрацьовувати навички використання алгоритмів додавання і віднімання звичайних дробів з різними знаменниками;
- розвивальна: розвивати навички самостійної роботи;
- виховна: виховувати відповідальне ставлення до навчання, старанність, охайність.
Тип уроку: урок застосування знань і уміння.
Методи і засоби навчання : пояснювально-ілюстративний, репродуктивний.
Дидактичні матеріали , технічні засоби : опорний конспект з теорії та прикладами для розв'язання і домашнім завданням, на аркуші для кожного учня, інтерактивна дошка, картки для перевірки засвоення знань попереднього уроку у вигляді тестових завдань,картки з текстами самостійної роботи.
Хід урока.....
Дата проведення:17.09.2014
ОтветитьУдалитьТема: Ознаки подільності на 3 і 9.
Мета:
-навчальна: ознайомити учнів з ознаками подільності на 3, на 9; розвивати вміння застосовувати ознаки подільності до розв’язування вправ; вчити аналізувати умову, шукати шляхи розв’язування задач і вправ;
-розвивальна: розвивати в учнів логічне мислення, увагу, бажання пізнавати нове;
-виховна: виховувати інтерес до математики через застосування комп’ютерних технологій.
Обладнання. Картки для роботи в групах, таблички з номерами, кружечки червоного, зеленого, жовтого кольорів, презентація, інтерактивна дошка.Методи і засоби навчання : пояснювально-ілюстративний, репродуктивний.
Тип уроку: засвоєння нових знань і вмнь
Дидактичні матеріали , технічні засоби : опорний конспект з теорії та прикладами для розв'язання і домашнім завданням, на аркуші для кожного учня, інтерактивна дошка, картки для перевірки засвоення знань попереднього уроку у вигляді тестових завдань,картки з текстами самостійної роботи.
Хід урока.....
Тема уроку: Додавання та віднімання звичайних дробів .
ОтветитьУдалитьМета уроку:
Повторення, корекція та осмислення навчального матеріалу.
Повторити поняття кратного, дільника, НСД та НСК.
Закріпити вміння скорочувати дроби, включаючи випадки розкладання на множники (застосування розподільної властивості). Закріпити навички додавання та віднімання звичайних дробів з різними знаменниками, повторивши всі випадки знаходження НСЗ.
Навчати вмінню правильних записів та оформлення розв’язання рівнянь, прикладів, задач.
Виховувати вміння працювати в команді, підтримувати інтерес до математики, історії математики. Розвивати увагу, працездатність, вміння мислити та застосовувати здобуті знання.
Обладнання: роздатковий матеріал з друкованою основою, презентація Microsoft PowerPoint. Педагогічний програмний засіб «Математика, 6 клас» (ППЗ).
Тип уроку: комбінований.
Методи навчання: робота в парах, експрес-опитування, тест, рефлексія.
Структура уроку:
І. Мотивація навчальної діяльності. Перевірка домашнього завдання.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
ІІІ. Повторення додавання та віднімання звичайних дробів.
ІV. Закріплення скорочення дробу.
V. Підсумок уроку. Оцінювання учнів.
Дата проведення : 13.10.2014
ОтветитьУдалитьТема уроку . Порівняння звичайних дробів . 6 клас
Мета:
- навчальна: доповнити знання учнів правилом порівняння дробів з різними знаменниками; систематизувати вивчений з приводу порівняння дробів матеріал, завершити формування вмінь знаходити НСЗ і зводити дроби до найменшого спільного знаменника.
- розвивальна: розвивати логічне мислення, культуру математичної мови і записів.
- виховна: виховувати працьовитість, спостережливість, кмітливість, взаємодопомогу, інтерес до математики. Створити атмосферу комфортності, взаємодії та успішності через організацію групової роботи;
Тип уроку: засвоєння та систематизація знань.
Методи і засоби навчання : пояснювально-ілюстративний, репродуктивний.
Обладнання: проектор, дошка, дидактичні матеріали, підручник математики для 6 класу,комп’ютерна презентація, картки з текстами самостійної роботи.
Структура уроку:
І.Організаційний момент (1 хв).
ІІ. Фронтальна перевірка домашнього завдання.(1хв)
IIІ. Актуалізація знань (5 хв).
ІV. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети (3 хв).
V Вивчення нового матеріалу(10 хв).
VІ. Сприймання та усвідомлення учнями нового матеріалу.(10 хв)
VІІ. Фізкультхвилинка (2 хв).
VІІІ Робота в групах .(7 хв)
ІX. Підсумки уроку. Рефлексія. Виставляння оцінок.(3 хв).
X. Домашнє завдання з поясненням (3 хв).
Хід уроку:
Дата проведення: 13.10.2014р.
ОтветитьУдалитьТема: Додавання дробів з різними знаменниками (6клас)
Мета:
навчальна: відпрацьовувати вміння і навички використання алгоритмів додавання і віднімання звичайних дробів з різними знаменниками, застосовувати равички додавати і віднімати дроби з різними знаменниками у нестандартних ситуаціях, розвивати навички усної лічби.
розвивальна: формувати вміння розв’язувати задачі практичного змісту.
розвивати вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки
виховна: виховувати толерантність, вміння працювати в колективі, прийти на допомогу
Наочні засоби: картки з завданнями, мультимедійний проектор, слайдова презентація.
Тип уроку: комбінований, урок – казка
Хід уроку:
І. Організаційна частина 2хв
(зошити з д/з зібрати на перевірку)
ІІАктуалізація знань 8хв
(гра "Допуск")
ІІІ. Роз’язування вправ 30хв.
(Казкова історія в країні Дробія, гра "Відшукай пару", робота з підручником)
ІV. Рефлексія 2хв
V.Підсумки.Виставлення оцінок. Домашнє завдання.3хв.
Тема. Конус і його елементи , Перерізи конуса , зрізаний конус.
ОтветитьУдалитьМета.
- навчальна
Сформувати в учнів поняття: конус, основа конуса,вершина конуса, висота конуса, вісь конуса ,
осьвий переріз конуса.
Розглянути основні види перерізів конуса – переріз перпендикулярний до осі ; переріз , що проходить через дві твірні ; формувати поняття зрізаного конуса .
Навчити учнів розв’язувати задачі про конус; показати його застосування в побуті, науці та техніці .
- розвивальна
Розвивати логічне мислення та науковий світогляд, просторову уяву, інтерес до предмета, спостережливість, уміння знаходити помилки й неточності в записах і відповідях товаришів.
- виховна:
Виховувати організованість, дисципліну розумової праці, здатність до співпраці в колективі.
Тип. Вивчення нового матеріалу.
Методи і засоби навчання: пояснювально -ілюстративний, репродуктивний
Обладнання. Креслярські інструменти, плакат, картина Шолохова «Корабельний гай»,роздаткові матеріали. , моделі конусів та зрізаних конусів , комп’ютер , проектор .
Девіз уроку:
Ми живемо в геометричний період.
Усе навколо – геометрія.
Ле Корбюзі
Структура уроку:
І. Організаційна частина
ІІ. Перевірка домашнього завдання
ІІІ. Формулювання теми і мети уроку
IV. Мотивація навчальної діяльності
V. Актуалізація опорних знань
Інтелектуальна розминка : Закінчи речення
VI. Вивчення нового матеріалу
Формуватимемо знання з теми протягом уроку під час виконання різних завдань, використовуючи ключові слова, що записані на дошці. До кожного з ключових слів ми повинні вивчити означення, пояснення, навести приклади, якщо вони потрібні для розкриття поняття.
Ключові слова: конус, твірні конуса, висота конуса, вісь конуса, прямий конус, вершина конуса, властивості конуса. , перерізи конуса , зрізаний конус.
План
1. Означення конуса, вершини, основи конуса.
2. Означення твірних конуса.
3. Означення прямого конуса.
4. Означення висоти конуса.
5. Прямий круговий конус як тіло, утворене в результаті обертання прямокутного трикутника навколо одного з катетів. Вісь конуса.
6. Означення осьового перерізу конуса.
7. Властивості конуса та його елементів.
8. Перерізи конуса площинами
9. Зрізаний конус.
Матеріал пояснюється вчителем з використанням ІКТ ( презентація )
VII. Осмислення нового матеріалу
Тести
VIII. Розв’язування задач
Завдання на відповідність
IX . Закріплення вивченого матеріалу
Задачі на готових рисунках(усно)
Практична робота
X . Домашнє завдання
XI. Рефлексія
XIІ . Підсумок уроку
Дата проведення:13.10
ОтветитьУдалитьТема: Тотожнi вирази.Тотожнiсть.Тотожнi перетворення виразiв.
Мета: систематизувати й узагальнити знання учнiв про перетворення виразiв набутi учнями в 5-6 класах; поглибити знання про види виразiв (тотожнi вирази);оволодiти новою термiналогiєю
Тип уроку: засвоєння знань.
Наочні засоби: мультимедійний проектор, слайдова презентація.
Хiд уроку
1.Органiзацiйний етап.
Учитель перевiряє готовнiсть учнiв до уроку,налаштовує iх на роботу.
2.Перевiрка домашнього завдання(фронтально)
3.Формування мети i завдань уроку
4.Актуалiзацiя опорних знань
Iгровий момент.Гра в "шаради"( або нiмий дiктант.)
Технологiя проведення:на екранi записано кiлька виразiв,наприклад:
1. 5*2-3/1.5
2. 5а-3/а
3. 5а-а/3
Учитель вказує на певний запис(вираз) ,а завдання учнiв-згадати назву i якомога бiльше вiдомостей про цей вираз
Наприклад: 1. 5*2-3/1.5 -числовий вираз; порядок дiй:1.множення
2.дiлення
3.вiднiмання
Значення цього числового виразу 8; словами читається так: рiзниця добутку чисел 5 та 2 i частки чисел 3 та 1.5 тощо.
5.Засвоєння знань.
6.Формування вмiнь.
Виконання усних вправ (на екранi)
Виконання письмових вправ
7.Пiдсмок уроку.
Фронтальне опитування:1.Якi вирази називаються тотожнорiвними?
2. Наведiть приклади тотожнорiвних виразiв:
-що мiстять одну змiнну
- що мiстять двi змiнних
3.Яка рiвнiсть називається тотожнiстю?
8. Домашнє завдання
6 клас
ОтветитьУдалитьДата проведення: 15.09
Тема. Дільники та кратні натурального числа. Прості числа
Мета:
Дидактична : систематизувати знання учнів про зміст дії ділення натураль¬них чисел; розширити знання учнів про властивості ділення натураль¬них чисел, доповнити їх уявленням про такі поняття, як дільник числа, кратне числу, прості числа; сформувати вміння учнів знаходи¬ти дільник числа та класифікувати натуральні числа залежно від кіль¬кості дільників.
Розвивальна: розвивати пам'ять, увагу, спостережливість.
Виховна: створити атмосферу колективного пошуку, емоційного піднесення, виховувати розуміння значимості математики в житті людини.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання: підручник, комп’ютер, презентація вчителя, ППЗ «математика 6 клас», картки з індивідуальними завданнями (для дітей з високим рівнем знань)
Методи і засоби навчання: пояснювально – ілюстративний, пошуковий, репродуктивний
Хід уроку
І. Організаційний етап.
Пролунав уже дзвінок, починаємо урок.
ІІ. Формування мети і завдань уроку.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Девіз уроку:
IV. Актуалізація опорних знань
V. Формування нових знань
ФІКУЛЬТХВИЛИНКА
VI. Закріплення знань, формування вмінь
VІІ. Підсумок уроку
VІІІ. Домашнє завдання
ІХ. Рефлексія.
Дата проведення:15.09.2014
ОтветитьУдалитьТема: Ознаки подільності на 2,5,10.
Мета:
-навчальна: ознайомити учнів з ознаками подільності на 2,5,10; розвивати вміння застосовувати ознаки подільності до розв’язування вправ; вчити аналізувати умову, шукати шляхи розв’язування задач і вправ;
-розвивальна: розвивати в учнів логічне мислення, увагу, бажання пізнавати нове;
-виховна: виховувати інтерес до математики через застосування комп’ютерних технологій.
Обладнання. Картки для роботи в групах, таблички з номерами, кружечки червоного, зеленого, жовтого кольорів, презентація, інтерактивна дошка.
Методи і засоби навчання : пояснювально-ілюстративний, репродуктивний.
Тип уроку: засвоєння нових знань і вмнь
Дидактичні матеріали , технічні засоби : опорний конспект з теорії та прикладами для розв'язання і домашнім завданням, на аркуші для кожного учня, інтерактивна дошка, картки для перевірки засвоення знань попереднього уроку у вигляді тестових завдань,картки з текстами самостійної роботи.
Хід урока.....
Панчеха А.Ю. Тема уроку: Розв'язування задач на відсоткові розрахунки.
ОтветитьУдалитьОсвітня мета уроку: Формувати навички учнів розв'язування текстових задач на відсотки, удосконалювати вміння знаходити відсоток від числа,
числа за його відсотком та відсоткове відношення двох чисел.
Розвивальна мета уроку: Розвивати пізнавальну активність, творчі здібності,
оперативну пам'ять, швидкість реакції, кмітливість,
спостережливість, інтуїцію.
Виховна мета уроку: Формувати уяву про здоров'я як найвищу людську
цінність, потребу дбайливого і бережного ставлення
дитини до свого здоров'я; розвивати стійкі мотиваційні
установки за здоровий спосіб життя, як умову
збереження і зміцнення здоров'я; застерегти від
негативних звичок.
Очікувані результати:
1. Поглиблення знань учнів при розв’язуванні задач на
відсотки всіх трьох типів.
2. Дбайливе відношення до свого здоров'я.
3. Запобігання шкідливим звичкам.
Тип уроку: Урок формування умінь і навичок
Обладнання уроку: Таблиці «Основні задачі на відсотки» і «Теоретична хвилинка»
Компютер, мультимедійний проектор
Програмне забезпечення: 22 слайди, підготовлених за допомогою програми МS Power Point.
План уроку
1. Контроль, корекція, перевірка знань. 8 хвилин
2. Мотивація навчальної діяльності. 5 хвилин
3. Оголошення теми уроку і очікуваних результатів. 1 хвилина
4. Закріплення вміння розв’язувати задачі. 25 хвилин
5. Підсумок уроку. 4 хвилини
6. Повідомлення домашнього завдання. 2 хвилини
Тема: «Формула коренів квадратного рівняння»
ОтветитьУдалитьМета: 1) освітня: формувати вміння розв’язувати квадратні рівняння за допомогою формул коренів квадратного рівняння; 2) розвиваюча: розвивати пізнавальний інтерес до предмету, творчі здібності учнів шляхом розв’язування рівнянь різними способами, логічне мислення, пам'ять, увагу; 3) виховна: виховувати активність, наполегливість в досягненні мети, а також виховувати вміння контролювати увагу на всіх етапах уроку.
О б л а д н а н н я: тестові завдання ; картки корекції по рівнях; проектор
Тип уроку: закріплення.
План уроку: I. Організаційний момент- 1хв.
II. Перевірка домашнього завдання -3хв.
III. Мотивація навчальної діяльності-1хв.
IV. Повідомлення теми, мети і завдань уроку1хв.
V. Актуалізація опорних знань-5хв.
VI. Робота з підручником-9хв
VII. Фізкультминутка-3хв.
VIII. Робота з картками – корекції-7хв.
IX. Узагальнення знань учнів-5хв.
X. Робота біля дошки-7хв.
XI. Підсумок уроку.-2хв.
XII. Д/З-1хв.
Урок № 1 (23.09.2014)
ОтветитьУдалитьТема. Повторення відомостей про звичайні дроби.
Основна властивість дробу.
Мета: повторити відомості про звичайні дроби, набуті в 5 класі (зміст чисельника і знаменника звичайного дробу, запис, читання; дріб як ча¬стка; порівняння [додавання і віднімання дробів з однаковими знаменни¬ками], види дробів: правильний і неправильний; запис неправильного дробу і мішане число і т. ін.);
сформувати в учнів уявлення про рівність дробів (з однаковими знаменниками).
Розвивати інтелект учнів, уміння аналізувати,порівнювати, пам’ять, пізнавальний інтерес.
Виховувати інтерес до математики, історії математики. Показати
безпосередній зв'язок математичних понять з оточуючим світом.
Виховувати такі людські якості як: сумлінність, здатність до
переборення труднощів, працелюбство.
Застосовувати активні, наочні форми навчання: презентація на
повторення «Ми детективи»,таблиці, проектор, девіз уроку.
Тип уроку: повторення й систематизація знань.
Хід уроку
І. Актуалізація опорних знань
«УРОК – це не 45 хвилин, не відрізок часу, а заданий обсяг роботи!»
ПРАЦЯ – серцевина уроку. Результат праці – ЗНАННЯ учнів!»
Виконати урок – означає зробити справу, а не відсидіти належний час!»
Усні вправи
Ігровий момент «Аукціон»
II. Систематизація та узагальнення знань
Основна властивість дробу
III. Відпрацювання навичок
І рівень
Усні вправи
ІІ, III рівні
Письмові вправи
Завдання для сильних учнів
IV.Фізкультхвилинка
V. Підсумки уроку
Треба вчити математику!
Якщо хочеш досягнути
У житті своїх вершин
Математику збагнути
Мусиш тонко до глибин!
Не махай на все рукою
Не лінуйся, а учись!
Бо чого навчишся в школі
Знадобиться ще колись
VI.Домашнє завдання
Тема: «Розкладання чисел на прості множники»
ОтветитьУдалитьМета:
Освітня:
Закріпити навички розкладання на прості множники. Навчити знаходити частку від ділення чисел, через розкладання на прості множники.
Повторити ознаки подільності чисел.
Розвивальна:
Розвиток логічного мислення, навичок усного рахунку, пізнавального інтересу до предмета, самостійності.
Виховна:
Виховувати культуру математичного мислення, вміння працювати в парах, чесність, взаємодопомогу, вміння самоперевірки та аналізу власних помилок.
Тип уроку: закріплення набутих знань, відпрацювання вмінь та навичок.
Методи і засоби навчання: пояснювально -ілюстративний, репродуктивний
Обладнання: мультімeдійний проектор, картки, презентація Microsoft PowerPoint.
Хід уроку…
11 класс. Дата проведення: 15.10.2014. Тема уроку: Кут між векторами. Скалярний добуток векторів. Мета уроку: Формування поняття про кут між векторами, скалярного добутку векторів. Домогтися засвоення властивостей скалярного добутку і кута між векторами у просторі. Сформувати вміння виконувати завдання, що передбачають використання цих понять і формул для обчислення скалярного добутку векторів. Розвивати навички самостійної роботи. Формування культури математичних записів. Тип уроку: Урок засвоєння нових знань і вмінь. Методи навчання: Самостійна робота, робота за підручником. Хід уроку. I. Організаційний етап. II. Перевірка домашнього завдання. 1.Перевірка завдання за підручником ( фронтально ) 2.Виконання тестових завдань з подальшою перевіркою. III. Актуалізація опорних знань. 1.Фронтальне опитування 2.Виконання усних вправ. IV. Вивчення нового матеріалу. V. Засвоення нових знань і вмінь. VI. Підсумки уроку. VII.Домашнє завдання.
ОтветитьУдалитьТема.Тела вращения.Решение задач.
ОтветитьУдалитьЦель урока:повторить и систематизировать материал по теме "Тела вращения.";развивать логическое мышление,память,пространственные представления,внимание;воспитывать настойчивость,самостоятельность,трудолюбие.
Оборудование:раздаточный материал,презентация,компьютер.
Тип урока:обобщение и систематизация знаний,умений и навыков.
Ход урока.
I.Организационный этап.
II.Проверка домашнего задания.
III.Формулирование темы,цели и задач урока;
мотивация учебной деятельности.
IV.Повторение и анализ фактов.
Упражнение "Закончи предложение"
V.Усовершенствование умений и навыков.
Работа в группах.
VI.Подведение итогов урока.
VII.Домашнее задание.
Конспект уроку з алгебри та початків аналізу
ОтветитьУдалитьКлас 11-Б
Урок №9
Дата проведення: 29.09.14
Тема уроку: Логарифмічні рівняння
Мета уроку:
• дидактична: формування умінь учнів розв’язувати логарифмічні рівняння різними методами: за означенням, за використанням властивостей, зведення логарифмічного рівняння до алгебраїчного
• розвивальна: розвивати в учнів логічне мислення, увагу, бажання пізнавати нове
• виховна: виховувати інтерес до математики , охайність записів
Обладнання: таблиці з властивостями логарифмів, стенди з графіками логарифмічної функції
Методи і засоби навчання : пояснювально-ілюстративний, репродуктивний
Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь
Дидактичні матеріали : опорний конспект з теорії, Збірка « Алгебра та початки аналізу, 11 » авторів А.М.Мерзляк, В.Б.Полонський, Є.М.Рабінович, М.С.Якір, 2011
ХІД УРОКУ:
1. Організаційний момент ( 1 хв.)
2. Перевірка домашнього завдання (5 хв.)
• Математичний диктант на властивості логарифмічної функції (перевірка в парах)
• Відповісти на всі запитання учнів з виконаної домашньої роботи
3. Актуалізація опорних знань(3хв.)
• Фронтальне опитування
• властивостей логарифму
• що таке рівняння, що називають коренем рівняння, що означає розв’язати рівняння
• запропонувати учням самим надати означення логарифмічного рівняння
4. формулювання теми, мети та задач уроку (1 хв.)
5. Сприймання та усвідомлення поняття найпростіших логарифмічних рівнянь та різних методів їх розв’язування - пояснення учителя на прикладах з посиланням на кожному етапі розв’язання рівняння на опорні знання(10хв.)
6. Набуття умінь розв’язувати логарифмічні рівняння робота з підручником, посібником, при тому враховувати , що двоє учнів з високим рівнем якості знань будуть розв’язувати рівняння більш складні(20 хв.)
7. Підведення підсумків уроку – підкреслюємо,що ми розібрали не всі методи розв’язання рівнянь, ставимо задачу на наступний урок, оголошуємо оцінки (2хв.)
8. Домашнє завдання ( прокоментувати, можливо різнорівневе завдання за ступенем складності)(3хв.)
Тема: Множення натурального числа на звичайний дріб, множення мішаних чисел
ОтветитьУдалитьМета уроку: 1) освітня: удосконалити вміння виконувати множення звичайних дробів, формувати вміння виконувати множення натурального числа на звичайний дріб, множення мішаних чисел;
2) розвивальна: розвивати культуру математичного мовлення й записів, увагу та пам'ять;
3) виховна: виховувати впевненість у власних силах, акуратність
Очікувані результати: учні повинні вміти виконувати множення натурального числа на звичайний дріб, множення мішаних чисел
Обладнання: підручник, роздавальні матеріали, комп’ютер, презентація учителя
Тип уроку: удосконалення знань, умінь і навичок
Методи і засоби навчання : пояснювально-ілюстративний, репродуктивний.
робота в парах, експрес-опитування, тест, рефлексія.
Структура уроку:
І. Організаційний етап (1 хв)
ІІ. Перевірка домашнього завдання (5 хв)
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів (5 хв).
ІV. Формулювання теми, мети й завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності(2 хв)
V. Удосконалення знань (8 хв)
Фізкультхвилинка (3 хв)
VІ. Удосконалення вмінь і навичок (15 хв)
VІІ. Підсумок уроку. Оцінювання учнів (4 хв)
VІІІ. Домашнє завдання (2 хв)
7 клас алгебра
ОтветитьУдалитьТема: Розв'язування лінійних рівнянь
Дата проведення: 23. 09.2014
Мета уроку:
освітня: систематизувати вміння учнів розв’язувати лінійні рівняння з однією змінною та рівняння ,що зводяться до них; закріпити навички розв’язування лінійних рівнянь та рівнянь, що зводяться до них;
розвиваюча: розвивати розумову діяльність та навички спілкування у групі;
виховна: виховувати самостійність, взаємоповагу; намагатися скласти ситуацію успіху для кожного учня.
Тип уроку: удосконалення знань і вмінь.
Обладнання: комп’ютерна презентація, роздавальний матеріал.
Методи і засоби навчання: пояснювально-ілюстративний, репродуктивний
Література:
1.Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. Математика. 5-12 класи Київ, „Перун”, Ірпінь.
2.Алгебра: Підручник для 7 кл. загальноосвіт. навч. закл. – К.:Освіта,2007. -223 с.
Хід уроку:
Перевірка домашнього завдання
1) Робота біля дошки
2) Робота консультантів
Актуалізація опорних знань
1) Робота за схемою
2)Математичний диктант
(робота в парах)
Комп’ютерна презентація
Узагальнення та систематизація навчального матеріалу
1)Звернення до класу
2) Коментоване розв’язування рівняння
3) Робота в малих групах
« Математична естафета»
Підсумок
1)Рефлексія
2)Самооцінка
Домашнє завданн: випереджальне
Конспект урока по математике в 6 классе
ОтветитьУдалитьУрок № 10
Тема урока «Делимость натуральных чисел»
Цель урока:
Образовательные:
• закрепить теоретические знания: определения делитель, кратное, простые и составные числа, свойства и признаки делимости, алгоритмы нахождения НОД и НОК;
• сформировать умения применять полученные теоретические знания для решения задач;
• формировать информационно-коммуникативную компетенцию;
• формировать представление о работе с интерактивными обучающими системами;
• осуществить контроль знаний с помощью компьютерных тестов.
Развивающие:
• развивать познавательный интерес, интеллектуальные и творческие способности учащихся;
• формировать информационную культуру, овладение навыками поиска и анализа информации;
• осуществлять исследовательскую деятельность.
Воспитательные:
• обучать самостоятельной деятельности по овладению знаниями;
• формировать осознанные мотивы учения, самосовершенствования, самовоспитания;
• воспитывать целеустремленность и настойчивость в достижении цели;
• воспитывать взаимопомощь.
Оборудование урока. ПК учителя, мультимедиа проектор, персональные компьютеры учащихся.
Программное обеспечение: MS PowerPoint (2007). Презентация «Делимость натуральных чисел»
Тип урока: обобщение и систематизация знаний , умений и навыков
Ход и содержание урока
Этапы урока
1. Организационный момент
2. Проверка домашнего задания
3. Повторение и закрепление теоретических знаний
4. Практикум решения упражнений
5. Историческая справка
6. Проверка знаний и умений (самоконтроль). Самостоятельная работа за ПК.
7. Контроль знаний и умений
8. Рефлексия деятельности на уроке.
9. Итог урока
10. Домашнее задание.
УРОК № 25 (1)
ОтветитьУдалитьДата проведення: 13.10.14. Клас: 6-Б
Тема: Множення звичайних дробів
Мета:
Навчальна: сформувати в учнів уявлення про множення звичайних дробів, на основі побудови алгоритму формувати вміння письмового множення дробів і розв’язання завдань, що передбачають множення звичайних дробів; стимулювати активну пізнавальну діяльність учнів, формувати загально-навчальні вміння та навички.
Розвивальна: розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, уміння аналізувати, робити висновки, навички колективної та самостійної роботи, самоконтролю та взаємоконтролю.
Виховна: виховувати культуру математичного мовлення та зацікавленість у вивченні математики.
Прилади та матеріали: комп’ютер, мультимедійний проектор, екран, власна презентація PowerPoint «Множення звичайних дробів», картки із завданнями.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Методи, прийоми та форми навчання: колективна робота, створення проблемної ситуації, частково-пошуковий метод, конструювання понять і правил, метод вправ, тестовий самоконтроль.
Структура уроку:
І. Організаційний момент. (1 хв.)
ІІ. Актуалізація опорних знань. (3 хв.)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. ( 2 хв.)
ІV. Оголошення теми, мети, очікуваних результатів уроку. (1 хв.)
V. Вивчення нового матеріалу. (15 хв.)
VІ. Засвоєння нових знань, умінь, навичок учнів. (18 хв.)
VІІ. Підсумок уроку, оцінювання. (3 хв.)
VІІІ. Домашнє завдання, інструктаж з його виконання. (2 хв.)
6 класс тема урока "Решение задач с помощью уравнений"
ОтветитьУдалитьТип урока: комбинированный
Цели урока:
Образовательные:
- продолжить формирование у учащихся умения решать задачи с помощью уравнений;
- обеспечить понимание содержания учебного материала всеми учащимися.
Развивающие:
- развивать навыки устной и письменной речи, вычислительные навыки учащихся;
- развивать у учащихся аккуратность оформления записей, интерес и любовь к предмету, память и мыслительные операции (анализ, синтез, обобщение, конкретизация и др.);
- формировать умения чётко и ясно излагать свои мысли, задавать вопросы.
Воспитательные:
- способствовать выявлению и раскрытию способностей учащихся;
- воспитывать познавательную активность учащихся;
- прививать самостоятельность и любознательность.
Структура урока:
1. Организационный этап (1 мин.).
2. Актуализация опорных знаний и умений (10 мин.)
3. Решение задач (15 мин).
4. Самостоятельная работа (15 мин.).
5. Подведение итогов урока (2 мин.).
6. Определение домашнего задания (2 мин.).
Оборудование:
1. Дидактический материал в виде карточек для вычислительной работы.
2. Карточки для домашней работы.
Недостаточно лишь понять задачу, необходимо желание решить ее.
Без сильного желания решить трудную задачу невозможно, но при наличии такого возможно.
Где есть желание, найдется путь! (Пойа Д).
Тема. Способи задання функцій. Графік функції
ОтветитьУдалитьМета:
- навчальна: поглибити, узагальнити і систематизувати знання учнів з теми «Числові функції», ознайомити зі способами задання функції, вчити будувати графіки функцій та здійснювати перетворення над ними; повторити знаходження області визначення і множини значень функції; розв’язувати завдання, що передбачають побудову графіків функцій, вчити задавати функцію різними способами;
- розвивальна: розвивати інтелектуальні здібності учнів;
- виховна: виховувати правильну математичну мову, наполегливість, самостійність.
Тип уроку: формування знань і вмінь.
Обладнання: проектор, презентація Power Point
План уроку.
І. Організаційна частина- 1хв
ІІ. Перевірка домашнього завдання -3хв.
ІІІ. Актуалізація знань учнів- 5хв.
ІV. Оголошення теми, мети, завдань уроку -1хв.
V. Формування знань учнів -10хв.
VІ. Формування вмінь учнів -20хв.
VІІ. Домашнє завдання -3хв.
VІІІ. Підсумки уроку - 2хв.
Тема : скорочення дробів
ОтветитьУдалитьМета :
- навчальна: на основі вмінь скорочувати дроби та зводити дроби до НСЗ, удосконалити знання про алгоритм скорочування дробів;
-розвивальна:розвивати логічне мислення;
- виховна: виховувати відповідальність у навчанні, старанність, охайність.
Тип уроку: комбінований.
Методи і засоби навчання : пояснювально-ілюстративний, репродуктивний.
Дидактичні матеріали , технічні засоби : опорний конспект з теорії та прикладами для розв'язання , інтерактивна дошка.
Хід урока.....
14 октября 2014 г.
ОтветитьУдалитьТема Решение текстовых задач.
Цель формирование умений и навыков учащихся решения текстовых задач.
Рразвивать коммуникативную компетентность;культуру речи учащихся; формировать умение анализировать.
Воспитовать ответственность.
Методы обучения работа в парах. в группах,тест.
Оборудование:задание для групп.,тест.смайлики для рефлексии.
Тема уроку:
ОтветитьУдалитьРозв’язування систем лінійних нерівностей з однією змінною.
Мета уроку:
• Узагальнити, систематизувати знання учнів з теми: «Розв’язування систем
лінійних нерівностей з однією змінною».
• Відпрацювати уміння розв’язувати системи лінійних нерівностей з однією
змінною, та нелінійних нерівностей, які зводяться до систем лінійних
нерівностей.
• Розвивати в учнів старанність, культуру відповіді, логічну увагу, критичність
і швидкість розв’язування.
• Вчити учнів висловлювати свою думку, бути відповідальними за спільну
справу, вміти оцінювати свою роботу і роботу своїх товаришів.
Принципи навчання на уроці:
• Взаємодопомога;
• Взаємоповага;
• Постійне самовдосконалення;
• Захист своїх інтересів;
• Обґрунтування своїх думок та думок товариша.
Об’єкт контролю на уроці:
• Правильність виконання завдань;
• Охайність і дотримання єдиних вимог до оформлення завдань;
• Швидкість роботи;
• Взаємоповага під час спілкування;
• Коректність стосунків учнів.
Тип уроку:
Узагальнення та систематизація знань учнів.
Структура уроку:
I. Організаційний момент.
II. Перевірка домашнього завдання.
III. Тематичне тестування.
IV. Узагальнення та систематизація знань.
V. Самостійна робота.
VI. Підсумок уроку.
VII. Домашнє завдання.
Хід уроку…
На уроці розв’язувалися нерівності із збірника завдань для тематичних і підсумкових атестацій Л.Я. Федченко.
Тема. Мішані числа.
ОтветитьУдалитьМета: сформувати поняття «мішане число», «ціла і дробова частина числа; формування алгоритмів виділення цілої частини з неправильного дробу та запис мішаного числа у вигляді неправильного дробу; навчити учнів застосовувати названі алгоритми під час розв’язування вправ.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: комп’ютерна презентація; педагогічний програмний засіб
“Математика, 5 клас” для загальноосвітніх закладів.
Література:
1. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. Математика. 5-12 класи Київ, „Перун”, Ірпінь.
2. Мерзляк А.Г., Полонський В.Б., Якір М.С. Математика: Підручник для 5-го класу. - Х.: Гімназія,2005.-288 с.
3. Інтерактивні технології на уроках математики/Упоряди. І.С.Маркова. -Х.: «Основа»,2007.-128 с.
Хід уроку
1. Перевірка домашнього завдання.Робота консультантів
2.Актуалізація опорних знань
1)Математичний диктант(робота в парах)
2) Робота в групах
3) Комп’ютерне тестування
4)Математичний кросворд
3. Мотивація навчальної діяльності. Рефлексія
4.Сприйняття нового матеріалу . Комп’ютерна презентація
5.Узагальнення та систематизація навчального матеріалу
6.Підсумок
Рефлексія
Самооцінка
7.Домашнє завдання
УРОК 45
ОтветитьУдалитьТема. Множення натуральних чисел
Мета: закріпивши знання про означення і деякі властивості множення числа а на натуральне b, навчитися застосовувати ці знання як в стандартних завданнях обчислення значень числових і буквених виразів, розв'язання задач на рух тощо, так і в нестандартних.
Тип уроку: застосування знань, умінь, навичок.
Хід уроку
І. Перевірка домашнього завдання
II. Актуалізація опорних знань
III. Вдосконалення знань і вмінь
IV. Підсумок уроку
V. Домашнє завдання
Тема: «Додавання та віднімання звичайних дробів з різними знаменниками»
ОтветитьУдалитьМета уроку:
Продовжити формування вмінь учнів виконувати додавання та віднімання звичайних дробів з різними знаменниками
Розвивати вміння застосовувати теоретичні знання на практиці.
Розвивати пізнавальну активність, мислення, увагу та пам'ять, математичну грамотність
Виховувати інтерес до математики.
Тип урока: засвоєння нових знань та вмінь.
Наочність: проектор, комп’ютер, презентація
Хід уроку.
Буває, що під час уроку математики,
коли повітря стигне від тоски ,
до класу з двора влітає метелик…
А.П. Чехов
1. Організаційна мить.
Привітання, оголошення мети та теми уроку. СЛАЙД № 1
- сьогодні на уроці ми будемо допомагати гусениці перетворюватися на метелика. СЛАЙД № 2
2. Перевірка домашнього завдання
Консультанти перевіряють наявність домашнього завдання по рядах
3. Актуалізація
• Виконати дії(«Ланцюжок»):
Тема уроку . Ознаки сталості, зростання і спадання функції . 11 клас
ОтветитьУдалитьМета:
- навчальна: формувати поняття сталості функції, вміння застосовувати означення зростання і спадання функції до розвязування вправ. Працювати з графіками похідної.
- розвивальна: розвивати спостережливість, память, увагу, логічне мислення.
- виховна: виховувати вміння слухати, аналізувати, працьовитість, спостережливість, взаємодопомогу, інтерес до математики.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Методи і засоби навчання : пояснювально-ілюстративний, репродуктивний.
Обладнання: проектор, дошка, дидактичні матеріали, підручник алгебри та початків аналізу для 11 класу, комп’ютерна презентація, картки з текстами самостійної роботи.
Структура уроку:
І.Організаційний момент (1 хв).
ІІ. Фронтальна перевірка домашнього завдання.(1хв)
IIІ. Актуалізація знань (5 хв).
ІV. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети (3 хв).
V Вивчення нового матеріалу(15 хв).
VІ. Сприймання та усвідомлення учнями нового матеріалу.(12 хв)
VІІ. Фізкультхвилинка (1 хв).
VІІІ Робота в групах .(4 хв)
ІX. Підсумки уроку. Рефлексія. Виставляння оцінок.(2 хв).
X. Домашнє завдання з поясненням (3 хв).
Хід уроку:
Тема уроку: Розв'язування трикутників
ОтветитьУдалитьМета: Пояснити, у чому полягає розв'язування трикутників, сформувати вміння розв'язувати задачі з данной теми
Тип уроку:Засвоєння нових знань, умінь, навичок
Методи і засоби навчання: математичний диктант, фронтальне опитування,робота з пiдручником
Обладнання: таблицi, слайдова презентацiя
Структура уроку:
І.Організаційний момент
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
IIІ. Актуалізація опорних знань
ІV Вивчення нового матеріалу
V Засвоення нових знань i вмiнь
VІ. Пiдбиття підсумкiв уроку
VІІ. Домашнє завдання
ТЕМА: ЦИЛИНДР
ОтветитьУдалитьЦель урока: сформировать знания учащихся о цилиндре, умение находить элементы цилиндра; развивать пространственные представления, память, внимание, умения проводить аналогии и обобщать; воспитывать аккуратность, трудолюбие и настойчивость.
Ожидаемые результаты: учащиеся должны иметь представление о цилиндре, знать определение цилиндра и его свойства, распознавать цилиндр и его элементы, строить изображение цилиндра; вычислять его основные элементы.
Основные понятия: цилиндр, равносторонний цилиндр, радиус цилиндра, образующая цилиндра, осевое сечение цилиндра.
Оборудование: учебник, модели цилиндра, презентация.
Тип урока: усвоение новых знаний.